Hakkımızda
Mühendislik, Projelendirme, İmalat, Montajda Kalite...


Fabrikamız

Genel Merkez

- ÇAĞLA Mühendislik 1993 Yılında İstanbul’da Ümraniye ilçesinde kurulmuştur. Yapı sistemlerinde alternatif olma, farklılık yaratma bilinci ile, isminde "İnşaat" terimi yerine "Mühendislik" terimini kullanmış, mühendislik ilkeleri ve formasyonundan ödün vermeden faaliyetlerini yürütmeye başlamıştır. Kurulduğu günden bugüne, tüm çalışmalarını kaliteli, ekonomik ve dürüst bir şekilde yapmaya özen göstermiştir.

- Sektöre projelendirmeyle girmiş, doğrudan projelendirme, ve uygulama yapmaya başlamıştır. 1994 yılında perakende sektöründeki hareketlenme ile perakende sektöründe, alışveriş merkezleri kurmaya başlamıştır. Sektöre kısa sürede irili ufaklı yetmişin üzerinde alıveriş merkezi kazandırmıştır. Çalışmalarında şeffaflığı benimsemiş, ve yaptığı işlerin bir çoğunda "maliyet + kar" yöntemini uygulamıştır.

- ÇAĞLA Mühendislik, taşıyıcı sistem tasarımı doğru olarak projelendirilmiş ve gerçek bir yapı denetim sürecinden geçmiş her türlü yapının depreme karşı güvenli olduğu düşüncesi ile hareket etmiştir. Çelik yapının betonarme yapıya, veya betonarme yapının çelik yapıya göre avantajları, yapının inşa edileceği bölgeye, yapının fonksiyonuna, inşa edilecek olan ülkenin yapı teknolojisinin seviyesine ve her ülkenin işçilik ücretlerine bağlı olarak değişebilir. Yapılar çelik yada Betonarme olarak tercih edilebildiği gibi her iki sistemin bir arada kullanılmasıyla’ da karşımıza çıkmaktadır. ÇAĞLA Mühendislik, "Çelik Yapılardaki İmza..." sloganı ile çelik yapılar konusunda uzmanlaşmayı tercih etmiştir. Bu alanda önemli projelere imza atarak ülkemizin sayılı firmaları arasında yerini almıştır.

- Yapısal Çelikte; tasarımdan projelendirmeye, projelendirmeden imalata, imalattan montaja bütün aşamalara hakim olan ÇAĞLA Mühendislik, bu alanda yönetici kadrosunu ve teknik ekibini en iyi şekilde yetiştirmiştir. Tasarım ve projelendirmede StaadPro, Xsteel, StrucCAD, Sta4CAD, AutoCAD, Probina gibi alanında en gelişmiş yazılımları kullanırken İmalatta ve Montajda geniş makine parkuru ve ekipmanları ile maksimum kalitede imalat ve montaj yapmıştır ve yapmaya devam etmektedir.

- 1996 yılından bu güne çok sayıda projeye imza atan "ÇAĞLA Mühendislik", İstikbal Mobilya A.Ş., Boydak Holding, Reysaş Lojistik A.Ş., İstek Vakfı Yeditepe Üniversitesi, Acıbadem Proje Yönetimi A.Ş., Delphi Packard, Koray İnşaat A.Ş, Kar Yapı A.Ş., Teksan Jeneratör A.Ş., Gökbora Uluslararası Nakliyat A.Ş, Kalyon İnşaat A.Ş., Tai Tusaş Havacılık A.Ş, SRG Grup A.Ş., Bayram Polat A.Ş, Bulur Tekstil A.Ş., Kaya Ramada Plaza Hotel gibi Türkiye’nin sayılı ve prestijli firmaları ile çalışmış, bu firmalarda "müşteri memnuniyeti" oluşturmuştur. Gerek proje ve tasarım kalitesi, gerek imalat ve montaj kalitesi, gerekse ekonomik çözümleri ile sektörde bilinen ve aranan bir Çelik Konstrüksiyon firması olmuştur.

- Yaptığı tüm işlerde sektöründe ki, "A" sınıfı firmaları örnek alarak, çalışmalarında iş güvenliği ve işçi sağlığına ayrı bir önem vermiştir. Kalitesini aldığı "ISO 9001:2000 Kalite Yönetim Sistemi" belgesi, İş Güvenliği ve İşçi Sağlığına verdiği önemi, aldığı "OHSAS 18001 İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Yönetim Sistemi" ve Çevreye verdiği önemi "ISO 140001 Çevre Yönetim Sistemi" belgesi ile perçinlemiştir. Çağla Mühendislik, ayrıca Türkiye’nin Yapısal Çelik konusundaki en önemli kuruluşu Yapısal Çelik Derneği Üyesidir.

- ÇAĞLA Mühendislik, fabrikalar, spor salonları, kültür merkezleri, çelik köprüler, hastaneler, depolar, antrepolar, villalar, alıveriş merkezleri, çok katlı çelik yapılar yapmıştır. İnşaat Sektöründe kendisini çok iyi yetiştirmiş, güçlü, başarılı ve dinamik bir kadroya sahip olan ÇAĞLA Mühendislik; bu kadrosu, bilgi birikimi ve tecrübesi ile daha büyük ve kompleks yapıları yapma kapasitesine sahiptir. Sonuç olarak ÇAĞLA MÜHENDİSLİK; "İnsana, doğaya ve kaliteye yaptığı yatırımlarla, gelecek yıllarda, lider bir dünya firması olma " vizyonu; "Yüksek standartlarda üretim yaparak, inşaat sektöründe alternatif olmak, deprem kuşağındaki ülkemizde, gerçek mühendislik yapılarında öncü firmalar arasındaki yerini almak, uluslararası arenada öncü firmalar arasında ülkemizi en iyi şekilde temsil etmek" misyonu; ve "dürüstlük ilkesi" ile çalışmalarını sürdürmektedir.

ÇAĞLA MÜHENDİSLİK
Çelik Yapılardaki İmza...

ÇAĞLA MÜHENDİSLİK
Bugün, yarın ve daima sizlerle

Çelik bir yapı malzemesidir; ve
biz onu geleceği kurmak için işliyoruz.

e-Catalog

PDF formunda görmek için
e-Katolog 2011.pdf